Your address will show here +12 34 56 78

Orka Holding, 1986 yılında Damat markasıyla erkek hazır giyim sektörüne adım attığı günden bugüne, %100 Türk sermayesi ile kendi markalarını yaratmış, modayı bir yaşam biçimine dönüştürerek erkek modasının merkezi konumuna yerleşmiş, 2012 yılında hayata geçirdiği yabancı ortaklık anlaşmasıyla da global holding yapısına kavuşmuş bir kuruluştur.

Orka Holding, kaliteli kumaşları ve şık tasarımlarıyla modern bir stil yaratan, “tüketicinin en sevdiği erkek giyim markası “ olarak tescillenen DAMAT markasının ardından, özgün tasarımlarıyla beğeni toplayan Tween’i erkek giyim sektörüne kazandırdı. Orka Holding’in üçüncü markası D’S Damat ise, her beden ve her bütçeye uygun koleksiyon anlayışı ve yaygın mağaza ağıyla erkek hazır giyim pazarının lider konumundaki en önemli oyuncularından biri olarak işaret ediliyor.

Orka Holding; erkek modasına getirdiği yeniliklerle adlarından söz ettiren markalarıyla Türkiye’de ve dünyada 400’den fazla noktada Türk moda sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

Kurum Sembolü;

7000 yıllık Türk inanışına göre, ÇİFT BAŞLI KARTAL yerle gök arasındaki kapının koruyucusudur.Bu güçlü sembol, geçmişten – geleceğe  uzanan köklü değerlerimizin tarihi figürüdür.Bir yüzü Doğu’ya, bir yüzü Batı’ya bakan sembol, Doğu kültürünü özümseyip Batılı gibi değerlendirebilen çağdaş yaklaşımıyla kusursuz bir denge kuruyor. ORKA Holding  Doğu ve Batı sentezi ile bütünleştirerek  geçmişten aldığı güç ile tüm Dünya’da ortak noktada konumlanıyor.Gücünü bu mükemmel uyumdan alan Orka Holding, sahip olduğu global markaların yaratıcısı, modanın ötesinde erkeğin yaşam tarzının belirleyicisidir.

Kilometre Taşları;

1995

%100 Türk sermayesi ile kendi markalarını yaratan Orka Holding, Osmanbey’de DAMAT markası ile erkek hazır giyim ve tekstil sektörüne adım attı.

Dünyanın önde gelen moda fuarlarına katılım göstererek başarı grafiğinin ilk adımlarını atan Orka Holding, aynı yıl dünyanın en saygın moda dergisi UOMO COLLEZIONI’de “Türkiye’de Bir Star” başlıklı haber ile yer alan ilk ve tek Türk hazır giyim firması oldu.

1997

Moda devlerinin arenası Damat Tween ADV, 2.5 milyon dolarlık ihracatla Türkiye’nin gururu oldu.

Damat Tween Güney Afrika’da katıldığı Cape Town Uluslararası moda fuarında en iyi stand seçilerek GOLDEN AWARD ödülü kazandı.

1999

Giyim tarzı olarak Tween’i seçen, Yalan Rüzgarı dizisinin yakışıklı aktörü Michael Damian’ı Süleyman Orakçıoğlu Orka Holding Moda Merkez’inde ağırladı.

Damat Tween ADV, İsviçre’deki ikinci mağazasını açtı.

2000

Damat Tween 2000 Sonbahar – Kış sezonu katalog çekimlerini ünlü top model Marcus Schenkenberg ile gerçekleştirdi.

Orka Holding markaları 13 farklı ülkede, en son mağazası ise Kopenhag’ta açıldı.

2002

İlkbahar / Yaz katalog çekimleri Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirildi.

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 2002 yılında Ekonomist Dergisi gerçekleştirilen ve ülke genelinde 500 üst düzey yönetici ve işadamı tarafından yapılan anket sonucuna göre, gerek yurtiçi ve yurtdışı şirket faaliyetleri, gerekse sektör bazında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar doğrultusunda “2002 Yılının Girişimcisi” ödülüne layık görüldü.

Dünya Gazetesi’nin “Sektörlerinde Yılın Başarılı Şirketleri” araştırmasında Damat Tween ADV; 2002 yılında da üretime devam edip, üretimde ve ihracatta sergilediği performansın yanı sıra, yaşanan ekonomik krizlerin ardından gösterdiği “çabuk toparlanma becerisi” kriteri göz önünde bulundurularak “en başarılı marka” dalında ödüle layık görüldü.

2005

Dünyanın en önemli Kreatif Direktörleri’nin başında yer alan David Bradshaw ile Tween markasına kreatif anlamda danışmanlık yapması adına anlaşma yapıldı.

Ünlü popstar Michael Jackson, Umman’daki en önemli alışveriş merkezi Sabco Center’da bulunan Damat Tween mağazasından smokin satın aldı.

2006

Dünyaca ünlü bir star daha Damat Tween’i seçti… Dünyanın en önemli futbol takımlarından Chelsea’nin antrenörü Jose Mourinho, Barcelona Damat Tween mağazası’ndan alışveriş yaptı.

Damat Tween ADV yurtdışındaki 34. mağazasını Mısır İskenderiye’de açtı.

2007

Romanya pazarına giren ORKA Group, ülkedeki 4. mağazasını en işlek cadde Calea Dorobantilor’da açtı.

Brad Pitt’in, Damat Tween ADV Berlin mağazasından beğendiği deri ceket, ORKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu tarafından kendisine hediye olarak gönderildi.

2008

Haziran ayında Fashion TV Moda Ödüllerinde Tween 2007’nin En İyi Kampanyası dalında birincilik ödülünü kazandı.

Tween 2. kez dünya erkek modasının en prestijli moda fuarı Pitti Immagine Uomo’ya katıldı ve fuarın “İkon Markası” seçildi.

Dünyanın en önemli ve prestijli showroomlarının başında yer alan İngiltere Londra’daki Four Marketing, İtalya Milano’daki Studio Zeta showroomlarında Tween koleksiyonları satışa sunulmaya başladı.

Dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Tween, Londra’nın en önemli lokasyonu Harvey Nichols’ta yerini aldı.

Malezyalı Bilişim Firması Far Eastern Collections ile anlaşma imzalayan Orka Holding Uzakdoğu ülkelerine girmeye hazırlanıyor. Orka Holding, bu anlaşma ile Uzakdoğu ülkeleri Kuala Lumpur’da, Hong Kong’ta, Singapur’da mağazalarıyla yer alacak.

Nicole Kidman, eşi Keith Urban için Tween Sonbahar Kış koleksiyonundan kaşmir ipek tişört, Oasis grubunun ünlü solisti Liam Gallegher da Tween Sonbahar Kış koleksiyonundan deri bir çanta ve ipek bir tişört satın aldı. Ayrıca Harvey Nichols’ın sahibi Dickson Poo da Tween müşterileri arasında.

2009

Tween, Harvey Nichols Hong Kong’ta satışa sunulmaya başladı.

Tween, 4 sezondur katıldığı Milano’daki dünyanın en prestijli erkek moda fuarı olan Pitti Immagine Uomo’da bu yıl İlkbahar Yaz 2010 koleksiyonu ile yerini aldı.

Orka Holding uluslararası markası Tween, Dünya modası ile aynı anda Esma Sultan’da gerçekleştirdiği Sonbahar Kış 0910 defilesinde ilk kez Tween Bayan koleksiyonunu tanıttı.

Dünyaca ünlü R&B kraliçesi Beyonce, eşi Jay-Z için Londra Harvey Nichols’tan tshirt satın aldı.

İngiltere’nin popüler erkek dergisi LOADED, Şubat sayısında Tween’i ayın markası seçti.

Tween’i tercih eden dünya celebrity’lerinin arasına bir isim daha katıldı. Dünyanın en ünlü futbolcularının arasında ilk sırada yer alan ve FC Barselona Kulübü’nde oynayan Thierry Henry, Londra Harvey Nichols’tan Tween İlkbahar Yaz sezonundan alışverişi yaptı.

Damat Tween ADV’nin Balkanlardaki ilk konsept mağazası, görkemli bir organizasyon ile Makedonya’da açıldı.

Tween, ABD’deki dünyaca ünlü en önemli moda fuarı olan MAGIC FASHION FAIR’a Avrupa’nın “prestij markası” olarak davet edildi.

Tween, dünya modasının en önemli ve bir numaralı moda portalı WGSN’in yakın takibine girdi. WGSN 2010 2011 Sonbahar Kış erkek giyim trendlerinin ana sayfasını Tween görselleri ile oluşturdu. Böylece Tween, bir sonraki yılın modasına yön veren ilk Türk markası olarak yine öncülüğünü ortaya koydu.

Damat Tween ADV’nin nanoteknolojik ürün grubu Türk moda sektöründe büyük fark yarattı.

İngiltere’nin en beğenilen alternatif rock grubu Snow Patrol, Şubat ayında başlayan ve İngiltere-İrlanda’yı kapsayan turnesi boyunca Tween’den giyindi.

Dünyaca ünlü grup Beatles’ın efsanevi davulcusu Ringo Starr da Tween’i tercih eden dünya celebrityleri arasında yerini aldı.

Chelsea’li futbolcu Frank Lampard’ın kuzeni Southampton’lı ünlü futbolcu Jamie Redknapp, Manchester United’da oynayan dünyaca ünlü futbolcu Ryan Giggs

Londra Harvey Nichols’tan Tween’i tercih eden isimler arasında.

Dünyanın en çok kazanan futbolcularından Arsenal’li futbolcu ve model Freddie Ljungberg, Tween’in Londra’daki basın toplantısında Tween koleksiyonlarına olan beğenisini dile getirdi. Britney Spears, N Sync, Fatboy Slim ve Pink gibi dünyaca ünlü sarkıcıların koreografı Amerikalı dansçı ve müzisyen; Brian Friedman da Tween’den giyiniyor.

Tasarım ve sanatı destekleyen Orka Holding, Artgalerim işbirliği ile Nişantaşı Damat Tween ADV mağazasının altıncı ve yedinci katında Artgalerim Nişantaşı’nı hizmete sunarak, her ay bir sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaya başladı.

2010

Amerika’nın en önemli moda fuarlarından olan Project Las Vegas’a, Tween Sonbahar Kış 2010–2011 koleksiyonu ile katıldı.

Tween’i tercih eden dünya celebrityleri arasına, moda dünyasının efsanesi Valentino da katıldı. Valentino, Londra Knightsbridge Harvey Nichols’dan İlkbahar Yaz sezonuna ait triko satın  aldı.

2009 yılında olduğu gibi Tween, dünya modasının en önemli ve bir numaralı moda portalı WGSN’de de 2010 2011 Sonbahar Kış ürünleri ile “modaya yön veren ve modayı belirleyen markalar” arasında yer aldı.

Dünya modasında etkinliğini artıran Tween, Amerika pazarına girerek Amerika Blue Agency ve Kanada Caulfeild’da satışa sunulmaya başladı.

2011

Damat Tween ADV doğal ipliklerden elde edilen organik ürünleriyle doğaya katkıda bulunmaya başladı.

Barcelona’da açılan Tween mağazasının müşterilerinden birisi dünyaca ünlü futbolcu Gerard  Pique oldu.

Victoria’s Secret defilesinde sahne alan Akon, şov sırasında Orka Holding’la işbirliği yaparak 2008 yılında kurduğu Aliaune markasının tasarımlarını giydi.

Ünlü dansçı Dita Von Teese ve ünlü Rus süpermodel Irina Shayk Damat Tween’in İstanbul Moda Haftası’ndaki defilesinde podyuma çıktı. Marka aynı zamanda bu defile ile 20. yılını kutladı.

Tween Londra’da bir ilke imza atarak Londra Moda Haftası’nın kapanış defilesini gerçekleştirdi.

Damat Tween, doğal klima etkisi yaratan, cep telefonlarının yaydığı radyasyonu engelleyen telalar ile üretilen ceketler, kırışmayan takım elbiseler, anti stres t-shirtler ve su ve leke tutmayan takım elbiseler üreterek nano teknolojiyi moda ile buluşturdu.

Damat Tween babalar gününde Darüşşafaka ile ortak bir sosyal sorumluluk projesi ne imza atarak çocuklara daha iyi bir gelecek sunma yolunda adımlar attı.

Damat Tween markası Quality ödülleri kapsamında “En Quality Tekstil Firması” ödülünü kazandı.

Ünlü aktör Matt Dillon İstanbul Fashion Week kapsamında yapılan Tween defilesinin izleyicileri arasındaydı.

Damat Tween, kilolu erkeklerin daha şık ve fit görünmesini sağlayacak sihirli kalıplar üretti.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) resmi sitesinde ilk defa bir Türk firmasının Damat Tween’in tanıtım filmine yer vermeye karar verdi.

2012

Ünlü İngiliz JLS grubu “En İyi Şarkı” dalında aday gösterildikleri Brit Awards 2012 gecesine Tween koleksiyonundan seçtikleri parçalar ile katıldı.

Dünyanın en önemli ailelerinden Medici Ailesi’ninson prensi Don Ottaviano de Medici di Toscana di Ottojano Nişantaşı Damat Tween mağazasını ziyaret etti.

Orka Holding, ünlü yatırım şirketi Investcorp ile anlaşmaya vararak ortak oldu.

Tween, terletmeyen kumaşlardan üretilen koleksiyonunu sundu.

Orka Holding bünyesindeki iki yüzüncü ve D’S Damat markasının yüzüncü mağazasını açtı.

Damat Tween “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması” kapsamında Erkek Tekstili kategorisinde birinci oldu.

2013

Damat yağışlı havalarda bile rahatlıkla giyilebilen özel enjeksiyon sistemli kösele ayakkabıları koleksiyonuna ekledi.

Orka Holding, daha önce Jil Sander ve Uniqlo gibi dünyaca ünlü markalar ile çalışmış tasarımcı Pierangelo D’Agostin ile anlaştı.

Damat, 160 gr’lık dünyanın en hafif ceketlerini üreterek koleksiyonuna ekledi.

Orka Holdintg Damat ve Tween markalarını tamamen birbirinden ayırma kararı aldı.

Damat Tween Superbrands organizasyonunda Türkiye’nin süpermarkaları arasında gösterilerek ödül aldı.

D’S Damat Romanya’nın dünyaca ünlü futbol klübü Dinamo Bükreş’in resmi giyim sponsoru oldu.

Dünyaca ünlü lüks otomobil markası Porsche, Tween’i tasarım ve pazarlama partneri olarak seçti.

Porsche’nin iki yeni modelinin tanıtımını yaptığı lansmanda Tween’in Porsche için yeniden yorumladığı Porsche 911 Carrera 4S büyük ilgi gördü.

2014

– Damat Tween Dünya Kurumsal Golf Turnuvası’nın Türkiye ayağının resmi giyim sponsoru oldu.

Orka Akademi 12. Döneminde 27 yeni mezun verdi. Perakende sektöründe orta ve üst düzey yönetici yetiştirme programları kapsamında eğitim veren Orka Akademi’nin mezun ettiği yönetici adayı sayısı, 12 dönemde toplam 103 kişiye ulaştı.

Damat,  Koruncuk Vakfı ile işbirliği yaparak aralarında Nebahat Çehre, Balçiçek Pamir, Gonca Vuslateri, Ece Sükan, Ayşe Arman ve Hülya Koçyiğit’in de bulunduğu 20 kadın ile birlikte “Kadın Eli Değerse Dünya Değişir” adlı sosyal sorumluluk projesine imza attı.

2015

WGSN’in organize ettiği ve Londra’da düzenlenen 5. Küresel Moda Ödülleri öncesinde gerçekleşen kokteyl Damat Tween sponsorluğunda gerçekleşti. “En İyi       Sürdürebilir Marka” ödülünü Amsterdam merkezli Rambler markasına Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu takdim etti.

Damat Türkiye’nin en iyi futbol takımlarından biri olan Trabzonspor’a resmi giyim sponsoru oldu.

D’S Damat dünyanın en ünlü futbol takımlarından biri olan FK Spartak Moskova’nın resmi giyim sponsoru oldu.

D’S Damat markası “2015’in Bir Numaralı Erkek Giyim Markası” ve “2015 yılında AVM’lerde tüketiciler tarafından en beğenilen ve en çok tercih edilen erkek giyim markası” D’S DAMAT seçildi.

2016

Damat Tween markası ile İtalya’da 9 günde 9 corner açıldı.

D’S Damat La Liga takımı Deportivo Alaves takımının resmi giyim sponsoru oldu.

D’S Damat Makedonya Milli Takımı resmi giyim sponsoru oldu.

Damat markası sosyal medya hesabı Business Life Dergisi tarafından yılın en çok takip edilen erkek markası seçildi.

2017

Damat markası Türkiye Milli Futbol Takımları resmi moda tedarikçisi oldu.

D’S Damat Avrupa flagship mağazası Madrid Serrano Caddesinde açıldı.

2018

Markaların İtalya’daki toplam satış noktası 28’e ulaştı.

Damat markası Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi giyim sponsoru oldu.

Tween markası Trabzonspor Futbol Kulübü resmi giyim sponsoru oldu.

D’S Damat markası, Bursaspor ve MKE Ankaragücü Futbol Takımlarının resmi giyim sponsoru oldu.

2019

Orka Holding markalarının gelecek sezon koleksiyonlarını tanıtan AW 2020 Bayi Toplantısı 80’den fazla ülkenin katılımı ile gerçekleştirildi.