Your address will show here +12 34 56 78

Erkek hazır giyimin öncelerinden Damat Tween, Tailor Made servisiyle ön plana çıkmakta…


Günümüzde erkekler dış görüşüne en az bayanlar kadar dikkat etmekte. Seçtikleri kumaşlardan, vücut prototiplerine uygun desen ve kesime kadar bir çok ayrıntı eklendi onların hayatlarına da. Bu bağlamda sadece vücut yapıları hazır giyime uygun olmayan erkekler değil, farklılığını ve gustosunu hissettirmek isteyen beyler de Tailor Made kıyafetleri tercih etmekte.


Damat Tween İstinye Park, Damat Tween Nişantaşı, Damat Tween Suadiye ve Damat Tween Alsancak mağazalarında verdiği Tailor Made servisiyle bu beylere tarz ve farklılığı bir arada sunmakta. Müşterilerimize dünyanın en kaliteli kumaşları olan Dormeuil, Loro Piana, Guabello, Solviati, Marlena ve Canclini’yi sunuyoruz.


Mağazalarımızı ziyaret eden müşterilerimize vücut yapıları ve ten renklerine uygun kumaşlar öneriyoruz. Tailor Made’de yapılan küçük hilelerle müşterilerimizin dış görünümlerini değiştirebiliyoruz. Örneğin kısa boylu bir müşterimizin ceket boyunu kısa tutarak ya da takım elbisesinde boyuna çizgi kullanarak uzun gösterebildiğimiz gibi, kilolu bir müşterimizi kullandığımız koyu tonlar ve onları fitt gösterecek bir gustoyla daha zayıf gösterebiliyoruz.


Tailor Made’in en önemli özelliği yaka klepalarından düğme iliklerine kadar her detayın elle yapılıyor ve büyük işçilik gerektiriyor olması…


Sistem şu şekilde işliyor.. Müşterilerimiz mağazalarımızdan randevu alabilecekleri gibi web sitemizden de randevu talebi oluşturuyorlar. Mağazamızda müşterilerimizi terzilerimizle karşılıyoruz. Taleplerine uygun kumaş seçimleri yapıldıktan sonra terzimiz tarafından ölçüleri alınıyor. Süreç 2 provada gerçekleşiyor. İlk provamız tela prova. Bu provada müşterinin kalıbına göre kesilmiş kumaş adeta vücut detaylarına göre ilintili şekillendiriliyor. 2. Provamız kol provası. Bu provada ürün yarı bitmiş( kollar teğelli, pantolon bitmiş) halde müşterimize denetiliyor. Bu provada bitişe yakın bir prova olduğundan ince detaylar gözden geçiriliyor. Ürün tamamlandığında müşterimize tekrar denetilerek teslim ediliyor. Biten kıyafetin net ölçüleri alınarak arzu eden müşterilerimizin kalıpları çıkartılıyor. Bir sonraki siparişlerinde eğer vücut ölçüleri değişmediyse sadece kumaş seçimi yapmaları yeterli oluyor.


Kullandığımız kumaşların yanı sıra, dikimde kullanılan malzemeler de oldukça özel. Göğüs bölümünde kullanılan elle işlenmiş kıl tela vücudun rahat hava almasını sağlıyor. Müşterimiz biraz kilo aldığında esneyerek vücut şekilini alıyor. Kullandığımız düğmeler buffalo boynuzunun uç kısmından elde edilmiş düğmeler. Asla kırılmıyor. Kullanılan iç astarlar ipek, terlemeyi engelliyor.


Tailor Made bağımlılık gibidir, zira özel dikime alışmış bir müşterinin konfeksiyona dönmesi çok zordur.