Your address will show here +12 34 56 78

ORKA AKADEMİ


Orka Holding ailesine yeni katılan ve mevcut çalışanların yetkinliklerini arttırarak, görevlerini yüksek performansla yerine getirebilmesini sağlayan şirket içi eğitim çalışmalarımız kuruluşumuzdan itibaren yürütülmektedir.  Bu eğitim ve geliştirme çalışmalarının kariyer yönetimi parametreleri arasında yer almasıyla birlikte, 2009 yılında Orka Akademi kuruldu. Buradaki amacımız Management Trainer eğitimleri ile sürekli gelişime inanan, analitik bakış açısı ile yerinde ve hızlı çözümler üreten, iletişimi güçlü profesyonel ekipler oluşturmaktır. Orka Akademi’nin şirket içinde potansiyeli performansa dönüştüren, şirket hedeflerini kişisel hedefler ile birleştiren önemli bir misyonu vardır.


Perakende mağazacılık başta olmak üzere, şirketin tüm departmanları eğitimle desteklenmektedir. Eğitim programlarımız performans değerlendirme sonuçları üzerinden analiz ettiğimiz eğitim ihtiyaçları,  sektörel gelişmeler ve şirket hedeflerimizin birleşimi ile tasarlanmakta,  pozisyon bazında yetkinlikler doğrultusunda şekillenmektedir. İç kaynaklı eğitimler, danışman hocalarımız ve  konusuna hakim departman direktörleri tarafından sağlanırken; dış kaynaklı eğitimler uzman eğitim firmaları ve köklü üniversiteler ile işbirliklerimiz ile sağlanmaktadır. İstanbul Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Kültür Üniversitesi ağırlıklı eğitim programları yaptığımız üniversitelerdendir. Analitik Yöneticilik, Veriye Dayalı Karar Verme Teknikleri, Perakende Yönetimi, Mağaza Matematiği, Tüketici Davranışları Satış Teknikleri gibi farklı kurumlar ile birlikte geliştirilen yüz yetmiş dokuz (179)  ana başlıkta kişisel gelişim ve mesleki eğitim programlarımız bulunmaktadır.


Orkaakademi.com e- learning portalımızda  Koleksiyon Kalıp Kumaş Eğitimleri gibi mesleki  eğitimlerin yanı sıra,  Oryantasyon, İş başı Eğitimi, İş Sağlığı ve Güvenliği modülleri online olarak tüm perakende ekibine sağlanır. Güncel duyurular anket uygulamaları yapılır.


Eğitim programlarımızda yetkinlik envanteri ve testler, assessment center uygulamalarımız, yabancı dil sınav sonucu sürecin devamında değerlendirme parametreleri olarak kullanılmaktadır. Performansın, yetkinliğin,  teknik becerinin, sözel ve sayısal algının ölçüldüğü kariyer planındaki tüm göstergeler sayısal olup bu kriterlerde başarı göstermiş her çalışan bir üst pozisyona hazırlanır.


2009 yılından beri mevcutta çalışan ve aramıza yeni katılan kişiler dahil 3720 genç yeteneği bu şekilde eğitimlerle desteklemekten, 1103 kişinin kariyer haritasında değişiklik yapmaktan gurur duymaktayız.