Your address will show here +12 34 56 78

Orka Holding, Damat Tween ve DS Damat markalarının tüm atılımlarında cesurca hareket etmeyi, yaratıcı olmayı ve müşteriye dokunan her noktada gelişim sağlamayı her davranışında müşteri önemini ve önceliğini hissettirmekte sorumluluk sahibi olmuştur. Bu doğrultuda kendini geliştirmekten ve öğrenmekten kaçınmadan yaptığı atılımlarda da bir çok başarılara imza atmıştır.Orka Holding; erkek modasına getirdiği yeniliklerle adlarından söz ettiren Damat Tween ve D’S damat markalarıyla Türkiye’de ve dünyada 400’den fazla noktada Türk moda sektöründe öncü olmaya devam etmektedir.


1997


– Damat Tween Güney Afrika’da katıldığı Cape Town Uluslararası moda fuarında en iyi stand seçilerek ”GOLDEN AWARD” ödülü kazandı.


1998


– Anadolu Basın Birliği tarafından “Yılın Sanayici ve İşadamı” ödülüne layık görülen Süleyman Orakçıoğlu’na, 2000 yılında Akdeniz Gazeteciler Derneği tarafından da “Yılın İşadamı” ödülü veridi.


2002


– Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 2002 yılında Ekonomist Dergisi gerçekleştirilen ve ülke genelinde 500 üst düzey yönetici ve işadamı tarafından yapılan anket sonucuna göre, gerek yurtiçi ve yurtdışı şirket faaliyetleri, gerekse sektör bazında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar doğrultusunda “2002 Yılının Girişimcisi” ödülüne layık görüldü.


– Dünya Gazetesi’nin “Sektörlerinde Yılın Başarılı Şirketleri” araştırmasında Damat Tween ADV; 2002 yılında da üretime devam edip, üretimde ve ihracatta sergilediği performansın yanı sıra, yaşanan ekonomik krizlerin ardından gösterdiği “çabuk toparlanma becerisi” kriteri göz önünde bulundurularak “en başarılı marka” dalında ödüle layık görüldü.


2003


– Süleyman Orakçıoğlu Danimarka’nın University of Aarhus öğrencileri tarafından Avrupa’nın en başarılı 30 girişimcisinden biri olarak seçildi ve “lnnovating Europe” projesinde yer aldı.


2004


– Ernst & Young’ın 37 ülkede düzenlediği ve 2004 yılı itibariyle Türkiye’nin de dahil olduğu “World Entrepreneur Of The Year – Dünya’da Yılın Girişimcisi” yarışmasının 2004 yılı Türkiye birincisi Süleyman Orakçıoğlu seçildi. Süleyman Orakçıoğlu, Dünya Yılın Girişimcileri Akademisi’ne katılan ilk Türk girişimcisi ünvanına sahip oldu.


2008


– Haziran ayında Fashion TV Moda Ödüllerinde Tween 2007’nin En İyi Kampanyası dalında birincilik ödülünü kazandı.


– Tween 2. kez dünya erkek modasının en prestijli moda fuarı Pitti Immagine Uomo’ya katıldı ve fuarın “İkon Markası” seçildi.


2009


– İngiltere’nin popüler erkek dergisi LOADED, Şubat sayısında Tween’i ayın markası seçti.


2011


– Damat Tween markası Quality ödülleri kapsamında “En Quality Tekstil Firması” ödülünü kazandı.


2012


– Damat Tween “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması” kapsamında Erkek Tekstili kategorisinde birinci oldu.


2013


– Damat Tween Superbrands organizasyonunda Türkiye’nin süpermarkaları arasında gösterilerek ödül aldı.


2015


– Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu 15.Perakende Günleri kapsamında gerçekleştirilen, sektörünün en prestijli ödülü sayılan “Perakende Güneşi Yaşam Boyu Başarı Ödülü”ne layık görüldü.


– D’S Damat markası “2015’in Bir Numaralı Erkek Giyim Markası” ve “2015 yılında AVM’lerde tüketiciler tarafından en beğenilen ve en çok tercih edilen erkek giyim markası” D’S DAMAT seçildi.


2017


– D’S Damat markası ile İHKİB İhracat Ödülü (Gümüş)


– İhracata Katkı Başarı Sertifikası (Bronz)


2018


– D’S Damat markası ile İHKİB İhracat Ödülü (Gümüş)


– İhracata Katkı Başarı Sertifikası (Bronz)


2019


– Türkiye Marka Ödülleri


– Türkiye’nin En İyi Erkek Giyim Markası (Damat Tween)


– Ekovitrin 18. Yılın Starları Ödülleri


– Hazır Giyim Sektörüne Yılın Markası (Damat)